In Honour Of The Dilettante
Beeldend kunstenaar en publicist QS Serafijn (Roosendaal, 1960) gaat heel eigenzinnig om met de relatie tussen kunst en leven. Zijn oeuvre omvat teksten, tekeningen, sculpturen en installaties waarin uiteenlopende maatschappelijke thema’s een rol spelen. Nadat hij een tijdlang vooral monumentaal werk in de openbare ruimte maakte, keerde Serafijn tijdens een gastverblijf in Basel terug in de studio. Daar richtte hij zich op de banale, dagelijkse dingen die hij om zich heen zag. Hij maakte kleine sculpturen van afval en huishoudelijke artikelen, en begon met het maken van aquarellen, onder andere van magnolia’s, erotica en zijn dagelijkse kop soep.
Het werk van QS Serafijn kent een grote mate van vrijheid en van handelen in het moment. Juist doordat hij geen keuze maakt voor een terugkerend onderwerp, vorm of verband, krijgt zijn werk een tomeloze energie, alsof hij telkens opnieuw kiest voor het kunstenaarschap. ‘De kunstenaar leeft van dag tot dag: vaderloos, dakloos, willoos, intuïtief en inconsequent,’ schrijft hij op de cover van zijn boek Notes 3.
RANDPROGRAMMA
Op donderdag 23 februari wordt de tentoonstelling van QS Serafijn door drones gefilmd. De beelden zijn live te volgen op een scherm in het café. Roel Meelkop zorgt voor live geluid, dat een mooie opmaat voor de drones is.